Čierna nikdy nevyjde z módy alebo „Ako vyskladať základný šatník ženy?“

Čím som staršia, tým častejšie v obchode siahnem skôr po kúskoch klasických strihov a neutrálnych farieb ako biela, čierna, krémová, či béžová. Cítim sa v nich dobre, viem, že mi dokonale sedia a mám pocit, že úplne vystihujú moju osobnosť. Zaujíma ťa ako vyskladať základný šatník ženy?

Stále som bola typ ženy „mám plnú skriňu oblečenia a nemám si čo obliecť“. Keď som však pretriedila šatník, zmenila štýl nakupovania, odrazu mám vecí menej a stále ich viem skombinovať tak, že sa v oblečení cítim pohodlne.

Ako vyskladať základný šatník ženy?

  1. Nájdi si pár obľúbených farieb, ktoré sa ti páčia, sedia ti a cítiš sa v nich vo svojej koži, Ideálne je vybrať si 3 – 4 základné farby.
  2. Uprednostni neutrálne farby ako je biela, sivá, čierna, béžová. K neutrálnym farbám ľahšie skombinuješ aj výraznejšie kúsky a prvky. Skvelým príkladom môže byť slniečkovo žltá kabelka a biele šaty.
  3. Pred kúpou oblečenia si premysli 2 – 3 outfity, ako daný kúsok budeš vedieť skombinovať. Vždy rozmýšľaj o tom, čo už v skrini máš, aby sa ti nový kúsok koncepčne a farebne hodil.
  4. Zo šatníka vyraď veci, ktoré si nemala na sebe viac ako 1 rok, alebo sa v nich necítiš na 100 % pohodlne. Práve sa mení tvoja postava a vieš, že časom dané oblečenie vynosíš? Odlož si ho do krabíc, aby ti zbytočne nezaberalo miesto v skrini.
  5. Nenakupuj impulzívne. Vždy si premysli, či tie krikľavozelené šaty chceš len preto, že sú v 70 % zľave, alebo by si za ne bola ochotná zaplatiť aj plnú sumu. A nie. Nemyslím si, že vážne nutne potrebuješ tridsiate tričko s nápisom, keď tričká ani nenosíš, len preto, že je vo výpredaji za 2 €.

A čo ty? Máš v skrini hromady oblečenia, ktoré nenosíš, alebo si si našla svoj štýl a svoje kúsky miluješ?

Pridaj komentár