Gravírovanie šperkov

Naše gravírovanie je vytvorené diamantovou ihlou, ktorá vyryje text do hĺbky materiálu. Gravírovanie vyzerá jemne, decentne a najlepšie ho vidno v rôznych uhloch dopadajúceho svetla.

Čo znamená gravírovanie diamantovou ihlou?

Gravírovanie je vytvorené diamantovou ihlou, ktorá vyryje text do hĺbky materiálu. Gravírovanie má prirodzenú farbu kovu (nie je čierne, ako pri laserovom gravírovaní). Požadovaný text sa vyryje do hĺbky materiálu a zanechá nezmazateľnú stopu. Gravírovanie vyzerá jemne, decentne a najlepšie ho vidno v rôznych uhloch dopadajúceho svetla.

Aký je rozdiel medzi laserovým gravírovaním a gravírovaním diamantovou ihlou?

Laserové gravírovanie je vytvorené odparovaním, alebo tavením materiálu, čím sa na šperku vytvorí povrchová čierna stopa. Nevýhodou laserového gravírovania je kratšia trvácnosť.

Gravírovanie diamantovou ihlou vyryje text do hĺbky materiálu, čím sa na šperku vytvorí nezmazateľná stopa. Gravír má prirodzenú farbu kovu, rytina na šperku je hlbšia, odolnejšia a trvácnejšia. Gravírovanie diamantovou ihlou vyzerá jemne, decentne a najlepšie ho vidno v rôznych uhloch dopadajúceho svetla.