Keď sa spojí háčik a drevo, vznikne…

Ručne pletené háčkované drevené náhrdelníky červenej a tyrkysovej farby

Prvé háčkované vecičky som skúšala vyrobiť už na strednej škole. Čelenka, deka, kruhový šál na zimu aj hračky. To všetko vzniklo pomocou háčika pod mojimi rukami. Aká som len na seba bola hrdá, keď som vyrobila svoju prvú vecičku, do ktorej som vložila svoj čas, lásku a snahu. Prvé pokusy neboli síce nič moc, ale s každou novou vecičkou boli očká krajšie a stĺpiky rovnomernejšie. Neskôr som háčiky odložila do krabičky a zdanlivo sa tento príbeh mohol skončiť.

Príbeh bez šťastného konca?

Po rokoch som opäť do ruky chytila háčik a rozmýšľala, čo by som si mohla uháčkovať. Na šál alebo čiapku bolo príliš teplo a na výrobu deky som už nemala dostatok vlny. A tak, po niekoľkých nevydarených pokusoch, vznikol drevený háčkovaný náhrdelník. Najskôr jeden, potom druhý a neskôr celá hromada. Biely, broskyňový,modrý, ružový aj tyrkysový. Po hodinách háčkovania, fotenia, upravovania fotiek, preklínania, opäť fotenia,… je konečne nová Drevená Háčkovaná Kolekcia na svete a ja sa cítim šťastná, že ju môžem predstaviť aj vám.

 

Farebný náhrdelník z lana drevený tyrkysový

Pletený háčkovaný náhrdelník broskyňový oranžový

Háčkované náhrdelníky set biely broskyňový ružový

Drevený háčkovaný náhrdelník modrý

Háčkovaný drevený náhrdelník červený

Drevený háčkovaný náhrdelník z lana horčicový žltý

Háčkované náhrdelníky sú láska

Láska na prvý pohľad. Sú vyrobené zo 100 % bavlny, vďaka čomu sú ľahké, pohodlné a vhodné na každodenné nosenie. Nastaviteľná dĺžka náhrdelníka zaručuje perfektné pohodlie. Drevená preglejka z bukového alebo topoľového dreva dodáva ten správny šmrnc a náhrdelníky sú vďaka nej úplne jedinečné a originálne.

Okrem háčkovaných náhrdelníkov vznikli aj Pletené Drevené Náhrdelníky. Sú jednoduchšie, ale rovnako krásne. Namiesto klasického háčkovania som bavlnený špagátik obmotala okolo dreveného polkruhu a efektný doplnok je na svete.

Pletené a háčkované náhrdelníky sú perfektný spôsob ako pridať kúsok farby všetkým vaším outfitom. Stačí len biela blúzka, handmade náhrdelník, obľúbené šortky a letný outfit je na svete. Skvele sa hodia aj k ľahkým letným šatám a spolu s klasickou rifľovkou, ktorú v skrini nájde hádam každá žena, sú neprekonateľnou kombináciou.

Verím, že si nové pletené a háčkované náhrdelníky obľúbite rovnako ako ja. 🙂

Pletený náhrdelník z lana drevený horčicový žltý

Pletený náhrdelník z lana červený Náhrdelník z lana handmade pletený drevený tyrkysový

 

Pridaj komentár